Мародерська "відбудова". В ЦПД розповіли, як забудовники з Росії обкрадають маріупольців
У мережі поширюється чергове звернення жителів тимчасово окупованого Маріуполя Донецької області до російського диктатора Володимира Путіна. Люди скаржаться, що вони досі так і не змогли отримати обіцяні Кремлем компенсації та відновлене житло, зіткнувшись із відверто мародерськими практиками російських забудовників. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД).
В Центрі розповідають, що історія повторюється за класичним сценарієм: маріупольці, чиї приватні будинки були зруйновані під час бойових дій, отримали цільові кошти на відбудову. Окупаційні структури "наполегливо рекомендували" їм конкретних підрядників для будівництва. Загалом люди уклали понад 100 договорів. У підсумку підрядники зникли з грошима, а будинки залишилися недобудованими.
"Цей кейс яскраво демонструє реальне ставлення Росії до жителів окупованих територій. Підрядники приїхали не відбудовувати знищене Росією житло, а банально "пиляти" бюджети. Доля маріупольців, які втратили все, абсолютно байдужа як російським забудовникам, так і владі в Кремлі", - підкреслюють в ЦПД.
Як повідомляли Українські Новини, за даними ЦПД, Росія готує юридичне виправдання для нових військових вторгнень.