Москва звинуватила Вашингтон у порушенні кулуарних угод між Трампом і Путіним, - Reuters

Зустріч на Алясці: Путін та Трамп. Фото: Сєргєй Бобильов/ТАСС.

У Кремлі офіційно заявили, що США відмовилися від виконання домовленостей, які нібито були досягнуті під час зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна на Алясці у серпні минулого року. Про це повідомляє Reuters.

Протягом кількох днів одразу три представники російського керівництва синхронно виступили із критикою на адресу Вашингтона. Зокрема, помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив про "неспроможність США пройти свою частину шляху" і додав, що Москва тепер розраховує лише на власну перемогу. Очільник МЗС РФ Сергій Лавров назвав торішній саміт в Анкориджі "американською тактичною хитрістю" задля виграшу часу на переозброєння ЗСУ, а його заступник Сергій Рябков констатував зрив угод, хоча й зауважив, що контакти з Вашингтоном поки не припиняють.

Російська сторона сподівалася, що Трамп погодиться на її ультиматум: передачу під контроль РФ усієї території Донбасу в обмін на призупинення бойових дій за лінією фронту. Проте Білий дім та сам Трамп наявність таких домовленостей категорично заперечували.

На думку аналітиків, нинішня зміна риторики Кремля викликана військово-економічним тиском на РФ через регулярні нальоти українських дронів, зокрема на Московський НПЗ. Крім того, на нещодавньому саміті G7 у Франції Трамп продемонстрував солідарність із позицією Володимира Зеленського, визнавши перевагу України на полі бою.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новину, на Алясці Путін розповідав Трампу про Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького та "один народ".

ГОЛОВНЕ