Росіяни знищили єдину добре збережену козацьку садибу на Запоріжжі – палац Миклашевських

Садиба Михайла Миклашевського. Фото: facebook/anna.golovko.598198

Російські терористичні війська знищили садибу Михайла Миклашевського у селі Біленькому, що була єдиною настільки добре збереженою садибою запорізького краю. Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника "Хортиця" Анна Головко на Facebook.

Головко зазначила, що садиба Михайла Миклашевського, що походив зі старовинного українського козацько-старшинського роду, була не просто архітектурною та історичною пам'яткою. За її словами, російські окупанти знищили єдину настільки добре збережену садибу запорізького краю, яку звели ще у 1853–1916 роках. У будівлі був старовинний дерев'яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер'єру. 

"Вона пережила численні історичні потрясіння за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала пошкоджень уже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди", - написала Головко.

[gallery-6953]

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, 24 серпня 2024 року у Гуляйполі Запорізької області окупанти знищили меморіальний музей-садибу родини Нестора Махна: будівля спалахнула внаслідок влучання снаряда та вигоріла вщент.

ГОЛОВНЕ