Росія через дефіцит пального планує імпортувати бензин та субсидувати ціни, - Reuters

Росія шукає термінові способи пом'якшити гостру нестачу бензину та дизельного палива на внутрішньому ринку. Серед заходів, які розглядає уряд країни-агресора — імпорт нафтопродуктів та запровадження субсидій для стримування роздрібних цін. Про це повідомляє Reuters.

Питання закупівлі палива за кордоном обговорювалося на нараді під головуванням віцепрем'єра РФ Олександра Новака. Щоб уникнути стрімкого подорожчання на заправках, російська влада планує субсидувати імпортне пальне.

Наразі у різних регіонах Росії вже фіксують черги на АЗС, обмеження на продаж пального в одні руки та зростання цін. Попри статус великого виробника нафти, РФ зіткнулася з кризою після успішних атак безпілотників на її нафтопереробні заводи. Через це раніше вже довелося обмежити експорт бензину та авіагасу.

За даними галузевих джерел, виробництво бензину в Росії впало приблизно на 25% порівняно із середньодобовими показниками червня минулого року — до 90 тисяч тонн на добу. Водночас морський експорт російських нафтопродуктів у першій половині червня просів на 15% через позапланові ремонти на пошкоджених НПЗ.

Що відомо про бензинову кризу у РФ

У РФ вже запровадили ліміти на продаж бензину у різних регіонах РФ, включно з Москвою, Санкт-Петербургом і Татарстаном. На заправках мережі "Татнефть" у Москві діють обмеження до 20 літрів бензину АІ-92 та АІ-95 і до 40 літрів дизеля на один автомобіль, а аналогічні норми застосовуються і в інших регіонах присутності компанії.

РЕКЛАМА

У Санкт-Петербурзі також запроваджені ліміти до 20 літрів бензину та 40 літрів дизельного пального "в одні руки". Місцева влада заявляла про відсутність підстав для дефіциту, попри введені обмеження.

Тим часом українські атаки з початку 2026 року вразили 15 російських нафтопереробних заводів. Станом на травень майже 40% потужностей первинної переробки нафти в РФ було виведено з ладу.

На автозаправних станціях у окупованому Криму припинили продаж пального фізичним і юридичним особам. Бензин та дизельне пальне відпускають лише для транспорту "державних" та "оперативних" служб.

А у ніч проти 21 червня в тимчасово окупованій Керчі та в районі порту "Кавказ" у Керченській протоці повідомляли про загоряння після атаки безпілотників.

РЕКЛАМА
ГОЛОВНЕ