В ЦПД розповіли, чому в Росії передумали забороняти іноземні нейромережі
В країні-агресорі Росії фіналізували законопроєкт про штучний інтелект: влада повністю відмовилася від своїх попередніх планів заборонити іноземні нейромережі та примусово впроваджувати власні розробки. У фінальній версії документа жорсткі обмеження скасували. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД).
В Центрі розкривають, що раптову зміну курсу в РФ пояснили "турботою про бізнес", однак насправді це лише ширма для прикриття технологічного безсилля та холодного розрахунку.
"По-перше, в умовах глибокого бюджетного дефіциту Кремль просто нездатний створити конкурентну альтернативу західним моделям і не фінансуватиме завідомо провальні проєкти. По-друге, РФ критично зацікавлена у вільному доступі до технологій ШІ для автоматизації своєї пропаганди", - розповіли в ЦПД.
В Центрі додали, що йдеться про так званий LLM-грумінг - "отруєння" кремлівською пропагандою мовних моделей ШІ. Через мережу автоматизованих сайтів росіяни масово наповнюють інтернет-простір фейками. Як наслідок, популярні чат-боти починають цитувати російську брехню, сприймаючи її як авторитетні джерела.
"Кремль відкрив новий фронт інформаційної війни, де Росія намагається перетворити передові західні технології на безкоштовну зброю проти цивілізованого світу", - резюмували в ЦПД.
Як повідомляли Українські Новини, за даними ЦПД, Росія готує юридичне виправдання для нових військових вторгнень.