Трамп заявив, що Ормузька протока працює без обмежень: через неї проходять рекордні обсяги нафти
Президент США Дональд Трамп повідомив, що Ормузька протока залишається повністю відкритою для судноплавства, а обсяги транспортування нафти через неї досягли рекордних показників.
Під час спілкування з журналістами в Білому домі американський лідер заявив, що ситуація навколо одного з найважливіших світових нафтових маршрутів залишається стабільною.
"У нас усе йде добре. Вчора через неї пройшло більше нафти, ніж будь-коли раніше. Ви, мабуть, бачите, що у нас справжній нафтовий фонтан. Протока повністю відкрита", — сказав Трамп.
За словами президента США, Вашингтон продовжує переговори та стежить за розвитком подій.
"Ми ведемо переговори, подивимося, чим усе закінчиться", — додав він.
Також Трамп повторив свою позицію щодо Ірану, наголосивши, що Тегеран не зможе отримати ядерну зброю.
"Тепер є країна, яка ніколи не отримає ядерну зброю", — заявив глава Білого дому, маючи на увазі Іран.
Заява пролунала після першого раунду переговорів між США та Іраном, який відбувся 22 червня у Швейцарії. За підсумками зустрічі сторони домовилися розпочати роботу над остаточною мирною угодою, створити координаційний центр для врегулювання конфліктів і продовжити технічні консультації. На підготовку фінального документа учасники переговорів відвели 60 днів.
Як повідомляли Українські Новини, агентство Bloomberg повідомило, що минулих вихідних через Ормузьку протоку пройшли танкери з приблизно 8 мільйонами барелів нафти, попри заяву Ірану про її закриття.
Також Іран відновив відвантаження нафти з термінала на острові Харк, тоді як інші судновласники з обережністю відправляють свої судна через протоку через невизначеність у переговорах між Вашингтоном і Тегераном.