ООН зафіксувала рекордні втрати серед цивільних в Україні: травень став найтрагічнішим місяцем за чотири роки

Наслідки масованого обстрілу РФ по Київщині 2 червня 2026 року. фото: ДСНС Київщини

Травень 2026 року став місяцем із найбільшою кількістю загиблих і поранених цивільних в Україні від початку 2022 року. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН повідомив помічник генерального секретаря ООН з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохамед Халед Хіарі.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, у травні внаслідок російських атак загинули щонайменше 274 мирні жителі, ще 1763 особи зазнали поранень.

"Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року", — наголосив Хіарі.

В ООН пов'язують зростання втрат із посиленням повітряних ударів Росії по території України.

РЕКЛАМА

За словами представника організації, від початку повномасштабного вторгнення вже підтверджено загибель щонайменше 16 126 цивільних осіб, серед яких 796 дітей. Поранення отримали 46 590 людей, у тому числі 2835 дітей. Водночас реальна кількість жертв може бути значно більшою.

Під час виступу Хіарі також звернув увагу на руйнування об'єктів культурної спадщини. Він нагадав про російську атаку 17 червня, внаслідок якої пошкоджень зазнала територія Києво-Печерської лаври, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Раніше російський безпілотник також атакував Харківський художній музей.

За інформацією ЮНЕСКО, від початку повномасштабної війни в Україні пошкоджено понад 530 культурних об'єктів.

Представник ООН закликав сторони до деескалації, відновлення дипломатичних зусиль та досягнення повного припинення вогню для встановлення тривалого миру відповідно до міжнародного права та Статуту ООН.

РЕКЛАМА

Нагадаємо, російський експрезидент Мєдвєдєв заявляє, що для Кремля "більше немає жодних правил щодо Києва".

ГОЛОВНЕ