На Полтавщині правоохоронець оформив на родичів Volkswagen Touareg, Tesla, Lexus та елітну нерухомість, зокрема, житло у Варшаві
Працівники ДБР повідомили про підозру начальнику одного з підрозділів правоохоронного органу Полтавської області, який набув активів, вартість яких майже на 16 млн гривень перевищує його законні доходи.
Про це провідомили в ДБР, передають Українські Новини.
За даними слідства, протягом 2024–2025 років посадовець оформлював майно на близьких родичів — матір та вітчима. Серед придбаного — автомобілі Volkswagen Touareg, Tesla Model S та Lexus GX 460, квартира у Полтаві, дві квартири на Закарпатті, а також житло у Варшаві. Загальна вартість набутого майна перевищила 22 млн гривень. Водночас офіційний дохід правоохоронця за цей період становив близько 1,1 млн гривень.
Перевірка також не підтвердила наявності законних джерел коштів у його родичів для придбання такого майна. Посадовцю повідомлено про підозру за ст. 368-5 КК України (незаконне збагачення). Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави понад 10 млн гривень.
Як повідомляли Українські Новини, начальник Рівненської митниці незаконно набув будинок, квартиру і Volkswagen Touareg. САП знайшла необґрунтовані активи у віце-премʼєра Кулеби.
Прокурор САП за матеріалами НАБУ звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими та стягнення в дохід держави активів на суму майже 5 млн грн, набутих віцепрем'єр-міністром з відновлення України – міністром розвитку громад та територій України Олексієм Кулебою через свою сестру.