Окупанти хочуть привласнити 8 тис. квартир у Луганську, – ЦПД

Луганськ. Ілюстративне фото: depositphotos

Окупаційна адміністрація Луганська оголосила про масштабну "інвентаризацію" житла. За заявами так званої голови міста Яни Пащенко, понад 7,9 тис. квартир нібито "мають ознаки безгосподарного майна". Пропагандисти виправдовують це "турботою про безпеку", начебто порожні квартири загрожують сусідам пожежами та затопленнями. Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації.

За даними ЦПД, для цього окупанти ухвалили в березні 2026 року поправки в так званий закон "ЛНР" про безгосподарне житло, які дозволили відбирати нерухомість, якщо власник не з'явився особисто протягом 30 днів після оголошення списку "безгосподарного майна". А це фізично неможливо для більшості українців, які виїхали з окупації.

Зазначається, що наразі вже зафіксовано понад 180 судових позовів про передачу квартир у "муніципальну власність". Окупанти не приховують, що планують так само вилучати й комерційну нерухомість.

"Подібні заходи є інструментом примусової паспортизації. Власникам ставлять ультиматум: або повернення на ТОТ і легалізація за законами РФ, або остаточна втрата майна", - підкреслили в Центрі.

РЕКЛАМА

В ЦПД додали, що вилучене житло окупанти планують передавати колаборантам, бойовикам та переселенцям із країни-агресора РФ.

"Це системна політика кремля, яка вчергове доводить, що на захоплених територіях панує не право, а мародерство, зведене у ранг державної політики", - наголосили в Центрі.

Як повідомляли Українські Новини, за даними ЦПД, Росія готує юридичне виправдання для нових військових вторгнень.

ГОЛОВНЕ