"30 тисяч за місяць": генсек НАТО назвав реальні втрати армії РФ у грудні
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що у грудні російська армія у війні проти України втрачала близько тисячі військових щодня, йдеться саме про загиблих, а не поранених.
Про це повідомив Рютте на сайті НАТО.
"І так, це правда, що в грудні росіяни втрачали 1000 на день — не важко поранених, а мертвих. Це понад 30 000 за грудень. У 1980-х роках в Афганістані радянські війська втратили 20 000 за 10 років. Зараз вони втрачають 30 000 за місяць", — заявив генсек НАТО під час панельної дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Він також наголосив, що попри активні дискусії в Європі щодо інших міжнародних питань, зокрема Гренландії, ключовим залишається саме український напрямок.
"У той час, як ми говоримо, російські ракети і російські дрони атакують енергетичну інфраструктуру України. Ми знаємо, що зараз у Києві мінус 20 градусів. Ми знаємо, що Україна може забезпечити лише 60 відсотків власних потреб в електроенергії", — зазначив Рютте.
За його словами, попри значні втрати, Росія не зменшує інтенсивності наступальних дій і продовжує посилювати атаки.
Окремо генсек НАТО звернув увагу на питання західної допомоги Україні.
"90 млрд євро допомоги від Єврокомісії будуть доступні тільки в березні, квітні, травні", — пояснив він, підкресливши, що реалізація таких рішень потребує часу.
Рютте також наголосив на нестачі у України перехоплювачів та американського озброєння, зазначивши, що в Європі цих ресурсів уже обмаль.
"Тому ця увага до України має бути нашим пріоритетом номер один, а потім ми можемо обговорювати всі питання, включно з Гренландією. Але на першому місці має бути Україна, оскільки це має вирішальне значення для безпеки Європи і США", — підсумував він.
Як повідомляли Українські Новини, 16 січня в Москві в черговий раз заявили, що російська армія нібито контролює Куп'янськ. Подібні офіційні заяви періодично лунають вже майже три місяці.