Для водіїв оновили правила реєстрації в єЧерзі для перетину кордону
З 10 вересня почнуть діяти зміни щодо процесу реєстрації в системі єЧерга для водіїв. Відтепер не потрібно подавати заявку в модуль "18-60" (відомий як "Шлях"). Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.
"З 8:00 10 вересня система єЧерга буде працювати як єдине вікно. Тобто перевізник чи водій будуть заповнювати дані один раз, під час бронювання місця в онлайн-черзі для перетину кордону", - йдеться у повідомленні.
Дані про водія перевірятимуться Державною прикордонною службою України на основі єЧерги. Зі свого боку система єЧерга буде верифікувати всі дані з ліцензійною справою перевізника, наявній в Єдиному комплексі інформаційних систем Укртрансбезпеки (ЄКІС).
До виїзду допускаються лише ті водії, які:
- внесені в електронний кабінет перевізника в ЄКІС Укртрансбезпеки;
- мають актуальні паспортні дані, які співпадають із закордонним паспортом;
- використовують саме той закордонний паспорт, який внесений у єЧергу та ЄКІС Укртрансбезпеки.
На що звернути увагу перевізникам
- Перевірте актуальність і точність даних водіїв у ЄКІС;
- У разі звільнення водія – обовʼязково перевірте, чи не має він активної черги в єЧерзі;
- Якщо є – спочатку замініть водія в єЧерзі, потім проставляйте дату його звільнення в ЄКІСі.
- Це рішення – частина оновлення цифрових сервісів, яке спрощує логістику та зменшує бюрократичне навантаження для бізнесу.
Нагадаємо, для жінок-депутатів змінили правила виїзду за кордон.