Україна порадила Угорщині надсилати скарги за зупинку нафтопроводу "друзям у Москві"
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив Україну в зупинці поставок нафтопродуктів через нібито удар по нафтопроводу, про що він написав у своєму X-акаунті. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга порадив Угорщині всі свої скарги та погрози надсилати до країни-агресора Росії. Про це Сибіга повідомив у своєму X-акаунті у понеділок, 18 серпня.
Сійярто заявив, що Україна нібито атакувала нафтопровід до Угорщини, що перекрило постачання продукції. За його словами, наразі невідомі терміни відновлення роботи трубопроводу.
"Протягом 3,5 років Брюссель та Київ намагалися втягнути Угорщину у війну в Україні. Ці неодноразові українські атаки на наше енергопостачання служать тій самій меті. Дозвольте мені чітко заявити: це не наша війна. Ми не маємо до неї жодного стосунку, і поки ми будемо при владі, Угорщина буде осторонь. Насамкінець, нагадування українським керівникам: електроенергія з Угорщини відіграє життєво важливу роль у забезпеченні вашої країни електроенергією", - наголосив глава МЗС Угорщини.
Сибіга звернувся до Сійярто та нагадав, що саме Росія почала війну та відмовляється її закінчувати.
"Угорщині роками кажуть, що Москва — ненадійний партнер. Незважаючи на це, Угорщина докладає всіх зусиль, щоб зберегти свою залежність від Росії. Навіть після початку повномасштабної війни. Тепер ви можете надсилати свої скарги — і погрози — своїм друзям у Москві", - підкреслив Сибіга.
Як повідомляли Українські Новини, у ніч на 18 серпня армія держави-агресора Росії атакувала безпілотниками Одеську область. У передмісті Одеси виникла пожежа на об'єкті паливно-енергетичної інфраструктури.
Нагадаємо, 9 травня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь та дії Угорщини.