Має початися з Москви: у МЗС відповіли на заяву Лаврова про "денацифікацію" України
Країна-агресор Росія запропонувала Україні закріпити так звані "денацифікацію" та "демілатризацію" в мирному договорі. У Києві закликали Москву почати "денацифікацію" із самої себе.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
"Справжня "денацифікація" має розпочатися з Москви з огляду на її ставлення до інших етнічних груп — азербайджанців та решти населення Південного Кавказу, Центральної Азії, українців, кримських татар та інших", — написав Тихий у X (Twitter).
Тихий назвав войовничою риторику міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. За його словами, вона демонструє, що Москва всіляко відкидає мирні зусилля і вдається до ультиматумів, які оголошувала на початку повномасштабного вторгнення.
Речник українського МЗС додав, що Україна закликає іноземних партнерів посилити санкції проти Росії, щоб "денацифікатори" спустилися на землю.
Раніше сьогодні, 7 липня, угорське видання Magyar Nemzet опублікувало інтерв’ю з міністром закордонних справ РФ Лавровим.
В інтерв’ю Лавров сказав, що Україна має відмовитися від юридичних претензій до РФ, зняти санкції та повернути заморожені російські активи.
Він також закликав Київ закріпити в мирному договорі так звану "денацифікацію" та "демілітаризацію" — терміни, які Кремль використовує в пропагандистських та ідеологічних цілях, виправдовуючи війну проти України.
Як повідомляли Українські Новини, 2 червня в турецькому Стамбулі відбувся другий раунд переговорів між Україною та Росією. Москва відкинула пропозицію про 30-денне припинення вогню, передавши свій так званий "меморандум".
Після переговорів росіяни опублікували текст "меморандуму", який містить численні вимоги до України, виконання яких нібито може призвести до завершення війни.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що російські "меморандум" — це не мирна пропозиція, а вимога повної капітуляції.