Російські обстріли зруйнували старовинну церкву у селі Андріївка на Донеччині
У Донецькій області у селі Андріївка внаслідок постійних російських обстрілів була зруйнована історична памʼятка — дерев’яний храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці.
Про це повідомляє Донецька ОВА та Покровське вікаріатство УПЦ МП.
Церкви не стало у лютому, проте коли саме — невідомо. На фотографії, зробленої з БПЛА, на місці, де була церква, вже лежать руїни.
За даними Донецької ОВА, першу церкву в слободі Андріївка освятили у 1795 році, а в 1886-му її замінили на нову з дзвіницею.
Покровське вікаріатство каже, що церкву збудували у 1795–1797 роках. Отже, вона була однією з найстарших на сході.
Там публікують фотографії церкви до руйнування.
Як повідомляли Українські Новини, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті заявляє, що з початку війни російські окупанти знищили або пошкодили понад 630 храмів, молитовних будинків, синагог та мечетей, а також вбили понад 40 священнослужителів.
Так, 12 вересня 2024 року внаслідок російського мінометного обстрілу Нікополя Дніпропетровської області був зруйнований храм УПЦ на честь ікони Божої Матері "Знамення".
Постійні обстріли у Сумській області пошкодили пам’ятку національного значення — церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Її побудували у 1806 році.