Росіяни мають план захоплення Харкова та Сум, – генерал Павлюк
Держава-агресор Росія має план окупації Харкова та Сум, проте невідомо, чи вистачить наявних у них сил для реалізації задуманого. Про це з посиланням на дані розвідки розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк в інтерв'ю виданню The Times.
Павлюк зазначив, що ситуація на фронті ускладнилася, окупанти мають перевагу в артилерії, а також у повітрі у співвідношенні десять до одного. За його словами, у травні-червні, ворог, ймовірно, спробує знайти слабке місце в українській обороні та намагатиметься прорвати її. Головна мета Росії у знищенні української нації залишається незмінною, наголосив Командувач.
"Наші спецслужби кажуть, що у росіян дійсно є план взяття Харкова чи Сум, але ми не знаємо, наскільки ці плани серйозні та чи здатні вони їх реалізувати тими силами, які вони мають у своєму розпорядженні", - підкреслив Павлюк.
За даними розвідки, окупація Донецької та Луганської областей, а у випадку успіху і Запорізької стоїть на меті російських окупантів на цей рік, оскільки знищити Україну та українців їм не дають можливості з 2022 року, наголосив генерал. На думку Павлюка, допомога від Сполучених Штатів разом з підтримкою Євросоюзу можуть надати Україні стратегічну ініціативу на фронті.
Як повідомляли Українські Новини, 2 травня заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький заявив, що Росія може готувати наступ на Харківську та Сумську області наприкінці травня або на початку червня.
При цьому Скібіцький вважає, що Україна не зможе виграти війну лише на полі бою.
Нагадаємо, 24 березня Павлюк заявив, що Росія може завдати Україні поразки, використовуючи дії та висловлювання українців, які працюють на зрив мобілізації.