Релизы 2017-05-25T00:13:17+03:00
Українські Новини
Вибори в столиці під загрозою зриву

Вибори в столиці під загрозою зриву

Ситуація, яка нині спостерігається в дільничних комісіях є нічим іншим як свідомим саботажем виборів.

В Києві проголосувати зможе лише третина виборців. Комісії не укомплектовані  в повному обсязі, і тому не в спроможні забезпечити процес голосування належним чином. Деякі кандидати в Президенти узагалі не подали своїх представників до дільничних комісій.

«Ми не хочемо допустити зриву виборів,  розуміючи що будемо в опозиції – підкреслив кандидат в депутати до Київради Володимир Філіппов - вибори мають відбутись. Це вкрай необхідно для стабілізації ситуації в місті. Чи усвідомлюють традиційно пасивні київські виборці, що ігноруючи вибори, вони віддають голоси переможцю, позбавляючи Київраду збалансованості.  В результаті Київ стає приреченим на авторитарне управління.»

До недавнього часу кількість членів ДВК  мала налічувати не менше 12  осіб. За новим Законом, який підписаний О. Турчиновим 6 травня, ця цифра була змінена до 9. Дільничні комісії формуються  за поданнями кандидатів у Президенти, тобто в кожній комісії, могло б бути приблизно по двадцять членів ДВК. Насправді ж, зараз у Києві немає жодної сформованої за таким принципом комісії.  І  якщо ж на папері кількість членів ДВК зазначається близько 15, то реально відвідують засідання менше 9 осіб. І таких дільниць у столиці близько 25%.

З 1086 комісій, які нині утворені в Києві для голосування на виборах Президента  у 88 взагалі відсутні голова, заступник та секретар. Це означає, що на даний час такі дільниці взагалі відкритися не можуть.

Якщо розібратись ще детальніше в роботі комісій, то якщо в ній 9 членів, три з яких (голова, заступник та секретар) не мають права видавати бюлетені, а ще три члени ДВК забезпечують голосування на виїзді (для тих виборців, які не в змозі прийти на дільницю), то реально на виборчій дільниці залишається 3 члени ДВК.  Саме вони мають розподілити, звірити дані та видати бюлетені для голосування. В середньому це 10 тисяч бюлетенів на одну дільницю. Як це зробити фізично???

Голова Київської міської організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ Н.Шуфрич, зокрема, зазначив: «Аналізуючи цю ситуацію, є підстави побоюватися, що деякі дільниці  взагалі не зможуть відкритись для голосування через недостатню кількість членів ДВК, а ті, що відкриються, перетворять процес виборів на стояння в черзі за можливістю отримати бюлетені. Окремою проблемою стане процес підрахунку голосів, який  може затягнутися на тиждень».


Архив
Новости

ok