Политика 2017-05-24T18:32:51+03:00
Українські Новини
​НСЖУ осудила попытку КМУ объединить "журналистику" и "пиар"

​НСЖУ осудила попытку КМУ объединить "журналистику" и "пиар"

По мнению НСЖУ, это приведет к введению соответствующей специализации в программу подготовки журналистов.

Национальный союз журналистов Украины обеспокоен возможным изъятием из перечня специальностей высшего образования отдельной специальности "реклама и связи с общественностью", что предусматривается проектом соответствующего постановления Кабмина. Об этом говорится в обращении Союза к министру образования Украины Сергею Квиту.

По мнению НСЖУ, это приведет к введению соответствующей специализации в программу подготовки журналистов.

НСЖУ отмечает, что сохранение PR-специальности как отдельной обеспечит разграничение в высшем образовании журналистики и пиара. Объединение, наоборот, будет свидетельствовать о возвращении украинского образования к советской практике отождествления журналистики с пропагандой.

Міністру освіти України

КВІТУ С.М.

Шановний Сергію Мироновичу!

Національна спілка журналістів України підтримує звернення Науково-методичної комісії з журналістики та інформації щодо збереження окремої спеціальності "реклама та зв’язки з громадськістю". Цим буде забезпечення розмежування у вищій освіті журналістики та реклами і піару.

Нині Міністерством підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти". Відсутність у цьому переліку спеціальності "реклама та зв’язки з громадськістю" свідчить про повернення української освіти до радянської практики ототожнення журналістики з пропагандою та агітацією (піар знову стане спеціалізацією в освіті майбутніх журналістів).

Нині в Україні виокремлено в окремий бакалаврський напрям підготовку рекламістів та фахівців зі зв’язків із громадськістю. І це відмежування піару від журналістики відповідає світовим стандартам.

НСЖУ підтримує пропозицію доповнення переліку спеціальностей наступною – "0323 - Реклама та зв’язки з громадськістю".

Перший секретар НСЖУ С.А. Томіленко

Больше новостей о: НСЖУ

Архив
Новости

ok