Украина 2017-01-12T11:58:49+02:00
Українські Новини
Олег Покальчук: В информационной войне Украина должна находить асимметричные ответы и менять статусные уровни

Олег Покальчук: В информационной войне Украина должна находить асимметричные ответы и менять статусные уровни информации (видео)

"Я би сказав, що ми мали інформаційну війну попередні 23 роки. Зараз ми бачимо її певну кульмінацію, перехід у силову фазу й інформаційну реакцію на силову фазу", — сказав Покальчук.

Інформаційна війна з Росією триває вже понад 20 років. Сьогодні ми бачимо не інформаційну війну, а інформаційний супровід справжньої війни. Таку думку висловив соціальний психолог Олег Покальчук у відеоболзі для проекту «Media Transparency», який спільнореалізують Центр медіакомунікацій «Нова Україна»та «Телекритика».

«Я би сказав, що ми мали інформаційну війну попередні 23 роки. Зараз ми бачимо її певну кульмінацію, перехід у силову фазу й інформаційну реакцію на силову фазу. Це не інформаційна війна — це інформаційний супровід справжньої війни», — сказав О.Покальчук.

За його словами, сьогодні Росія має на меті виправдати поточну інвазію на територію України, анексію Криму. Експерт наголосив, що Росія пережила чотири війни, на відміну від українців. «Вони обкатували ці технології в двох Чеченських війнах, в Абхазії та Осетії. Тому ми маємо справу з хорошими професіоналами, які перш за все у своїй роботі позбавлені ілюзій», — зазначив О.Покальчук.

Він підкреслив, що хороша пропаганда – це завжди напівправда, і, власне, росіяни цим користуються. «Вони беруть 70 % вірогідності, 30 % брехні, оформлюють це в правильний час, в правильний момент», - сказав експерт. 

На його переконання,  для ефективної роботи з інформацією не потрібне міністерство інформації. «Якщо ви хочете створити спецслужбу, ви не повинні вдягати спеціальну форму агента спецслужби, і ходити в ній по вулиці. Ви повинні діяти ефективно. Якщо ви хочете працювати з інформацією так, щоб вона була ефективною, ви не повинні показувати своє домінування і своє монопольне право розпоряджатися цією інформацією», — сказав О.Покальчук.

За його словами, інформаційні війни – це такий собі пінг-понг. «До вас летить круглий м’ячик, ви точно знаєте, що він круглий, хто би його не посилав. Якщо до вас летить м’ячик квадратний, ваші прийоми настільного тенісу не будуть працювати. Тобто наша задача, якщо ми хочемо протистояти цій проблемі і її якось вирішити — це зробити м’ячик для пінг-понгу квадратним», — наголосив експерт.

Тому, на його думку, Україні необхідно давати асиметричні інформаційні відповіді, змінити формат виходу інформації та міняти статусні рівні інформації: або занижувати, або підвищувати її.Архив
Новости
Суд обязал МВД выплатить Українським Новинам 6,4 тыс гривен исполнительного сбора (документ) 13:45
Генетики пояснили вымирание умных людей мутациями и вариациями в ДНК 21:32
НАПК расследует, как Лещенко получил 9 тыс. грн от общественной организации за лекции в "Могилянке" 22:52
Активисты планируют осуществить рейды в Киеве с 22 января с целью выявления незаконных игорных заведений 15:10
Суд вынес новое решение о содержании под стражей Ефремова 19:00
Рада хочет увеличить зарплаты депутатов почти на 30% 11:07
B&B project сыграл саундтрек к
Украинцы сыграли саундтрек к "Шерлоку" на бандуре и баяне 12:49
Суд предоставил Генпрокуратуре доступ к счетам сына Азарова по делу о миллионной взятке 14:42
Военная прокуратура получила от ООН доказательства госизмены Януковича 15:54
Ляшко предлагает передать сроки введения земельной реформы в Украине в руки России и Путина, – Мушак 16:20
больше новостей

ok