подписаться на рассылку
25.7 25.9
28 28.35
  • 0
  • 0

Олег Покальчук: В информационной войне Украина должна находить асимметричные ответы и менять статусные уровни информации (видео)

"Я би сказав, що ми мали інформаційну війну попередні 23 роки. Зараз ми бачимо її певну кульмінацію, перехід у силову фазу й інформаційну реакцію на силову фазу", — сказав Покальчук.

Інформаційна війна з Росією триває вже понад 20 років. Сьогодні ми бачимо не інформаційну війну, а інформаційний супровід справжньої війни. Таку думку висловив соціальний психолог Олег Покальчук у відеоболзі для проекту «Media Transparency», який спільнореалізують Центр медіакомунікацій «Нова Україна»та «Телекритика».

«Я би сказав, що ми мали інформаційну війну попередні 23 роки. Зараз ми бачимо її певну кульмінацію, перехід у силову фазу й інформаційну реакцію на силову фазу. Це не інформаційна війна — це інформаційний супровід справжньої війни», — сказав О.Покальчук.

За його словами, сьогодні Росія має на меті виправдати поточну інвазію на територію України, анексію Криму. Експерт наголосив, що Росія пережила чотири війни, на відміну від українців. «Вони обкатували ці технології в двох Чеченських війнах, в Абхазії та Осетії. Тому ми маємо справу з хорошими професіоналами, які перш за все у своїй роботі позбавлені ілюзій», — зазначив О.Покальчук.

Він підкреслив, що хороша пропаганда – це завжди напівправда, і, власне, росіяни цим користуються. «Вони беруть 70 % вірогідності, 30 % брехні, оформлюють це в правильний час, в правильний момент», - сказав експерт. 

На його переконання,  для ефективної роботи з інформацією не потрібне міністерство інформації. «Якщо ви хочете створити спецслужбу, ви не повинні вдягати спеціальну форму агента спецслужби, і ходити в ній по вулиці. Ви повинні діяти ефективно. Якщо ви хочете працювати з інформацією так, щоб вона була ефективною, ви не повинні показувати своє домінування і своє монопольне право розпоряджатися цією інформацією», — сказав О.Покальчук.

За його словами, інформаційні війни – це такий собі пінг-понг. «До вас летить круглий м’ячик, ви точно знаєте, що він круглий, хто би його не посилав. Якщо до вас летить м’ячик квадратний, ваші прийоми настільного тенісу не будуть працювати. Тобто наша задача, якщо ми хочемо протистояти цій проблемі і її якось вирішити — це зробити м’ячик для пінг-понгу квадратним», — наголосив експерт.

Тому, на його думку, Україні необхідно давати асиметричні інформаційні відповіді, змінити формат виходу інформації та міняти статусні рівні інформації: або занижувати, або підвищувати її.Архив
Новости
Супрун держит на счетах за границей почти 4 млн долларов 11:25
Несмотря на едва работающий сайт е-деклараций, НАПК начислило себе внушительные премии 21:46
Закон "О спецконфискации" позволит чиновникам отбирать имущество украинцев без суда, - Рабинович 21:33
Профсоюз "Укрспирта" заявляет о препятствовании в проведении его собраний со стороны руководства ГП 13:51
Депутат Рады Довгий оказался коллекционером живописи украинских художников, - декларация 10:15
Грынив владеет "Апостолом" Федорова, Острожской библией и старинными иконами 11:31
Мустафа Найем задекларировал торговую марку со своим именем, 20% квартиры и 53 000 гривен от Пинчука 09:25
Зарплата Гройсмана в сентябре выросла почти в 2 раза 11:15
Из-за допинга тяжелоатлетку Коробку лишили олимпийской медали 10:05
В Сумах родителей дошкольников проверяют на патриотизм 17:22
больше новостей