Украина 2017-01-12T11:58:49+02:00
Українські Новини
Олег Покальчук: В информационной войне Украина должна находить асимметричные ответы и менять статусные уровни

Олег Покальчук: В информационной войне Украина должна находить асимметричные ответы и менять статусные уровни информации (видео)

"Я би сказав, що ми мали інформаційну війну попередні 23 роки. Зараз ми бачимо її певну кульмінацію, перехід у силову фазу й інформаційну реакцію на силову фазу", — сказав Покальчук.

Інформаційна війна з Росією триває вже понад 20 років. Сьогодні ми бачимо не інформаційну війну, а інформаційний супровід справжньої війни. Таку думку висловив соціальний психолог Олег Покальчук у відеоболзі для проекту «Media Transparency», який спільнореалізують Центр медіакомунікацій «Нова Україна»та «Телекритика».

«Я би сказав, що ми мали інформаційну війну попередні 23 роки. Зараз ми бачимо її певну кульмінацію, перехід у силову фазу й інформаційну реакцію на силову фазу. Це не інформаційна війна — це інформаційний супровід справжньої війни», — сказав О.Покальчук.

За його словами, сьогодні Росія має на меті виправдати поточну інвазію на територію України, анексію Криму. Експерт наголосив, що Росія пережила чотири війни, на відміну від українців. «Вони обкатували ці технології в двох Чеченських війнах, в Абхазії та Осетії. Тому ми маємо справу з хорошими професіоналами, які перш за все у своїй роботі позбавлені ілюзій», — зазначив О.Покальчук.

Він підкреслив, що хороша пропаганда – це завжди напівправда, і, власне, росіяни цим користуються. «Вони беруть 70 % вірогідності, 30 % брехні, оформлюють це в правильний час, в правильний момент», - сказав експерт. 

На його переконання,  для ефективної роботи з інформацією не потрібне міністерство інформації. «Якщо ви хочете створити спецслужбу, ви не повинні вдягати спеціальну форму агента спецслужби, і ходити в ній по вулиці. Ви повинні діяти ефективно. Якщо ви хочете працювати з інформацією так, щоб вона була ефективною, ви не повинні показувати своє домінування і своє монопольне право розпоряджатися цією інформацією», — сказав О.Покальчук.

За його словами, інформаційні війни – це такий собі пінг-понг. «До вас летить круглий м’ячик, ви точно знаєте, що він круглий, хто би його не посилав. Якщо до вас летить м’ячик квадратний, ваші прийоми настільного тенісу не будуть працювати. Тобто наша задача, якщо ми хочемо протистояти цій проблемі і її якось вирішити — це зробити м’ячик для пінг-понгу квадратним», — наголосив експерт.

Тому, на його думку, Україні необхідно давати асиметричні інформаційні відповіді, змінити формат виходу інформації та міняти статусні рівні інформації: або занижувати, або підвищувати її.Архив
Новости
У министра соцразвития Ревы нет и мысли, как улучшить жизнь людей,- Рабинович 17:34
В Днепре выловили редкую рыбу, которую не видели 30 лет 21:56
Сегодня суд начнет рассмотрение иска экс-депутата Томенко с требованием к Раде предоставить список членов коалиции 07:48
В Нью-Йорке на рабочем месте умер постпред России в ООН Виталий Чуркин 19:31
Митинг под Радой
Верховная Рада 21 февраля: митингуют около тысячи человек, задержан подросток с петардой и взрывпакетом 11:06
Партия "За життя" митингует под Конституционным Судом против снятия моратория на продажу земли 16:21
Жизнь за пределами Солнечной системы: NASA приглашает на онлайн-конференцию 17:31
В Беларусь не будут пускать обладателей незаконных паспортов "ДНР" и "ЛНР" 15:19
В состав групп входили ряд помощников-консультантов депутатов Верховной Рады.
В Украине разоблачили сеть финансируемых спецслужбами России политпроектов 16:02
Соболев и Семенченко - одни из организаторов блокады Донбасса. Фото: facebook.com/krutchak
Организаторы блокады Донбасса едят в столовой, пока люди митингуют под Радой 12:42
больше новостей

ok